Serwis klimatyzacji

Spokój i bezpieczeństwo zapewniamy Klientom również na długo po montażu. Będziemy mieć na oku Twoją instalację, gwarantując Ci nasze usługi serwisowe. Wykonamy okresowe przeglądy klimatyzatora, których nasi Klienci nie powinny zaniedbywać.

Dlaczego warto przeprowadzać okresowe przeglądu sprzętu?

Kontrolując sposób eksploatacji urządzeń, a także ich stanu, możemy zagwarantować sobie ciągłość prawidłowego działania, a także dobry wpływ klimatyzacji na nasze zdrowie. Nie należy bagatelizować niewidzialnych skutków niedbania o czystość urządzeń.

Konsekwencje nieserwisowania klimatyzatorów

Zaczynasz gorzej się czuć i zapadasz coraz częściej na infekcje górnych dróg oddechowych? Nic dziwnego, jeśli nie dbasz o stan klimatyzacji. Nieserwisowany sprzęt rozsiewa szkodliwe drobnoustroje: pleśnie, grzyby, bakterie, które wdychasz wraz z powietrzem. Dbaj o czystość ze względu na swoje zdrowie, jak i o stan portfela. Zabrudzone urządzenia działają wolniej, pobierają więcej energii, psują się najczęściej wtedy, kiedy ich potrzebujemy najbardziej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzyści regularnej konserwacji

Pozorna oszczędność na serwisowaniu sprzętu nie przyniesie niczego dobrego. Zalecamy regularnie sprawdzać stan klimatyzacji, by zminimalizować ryzyko nagłej usterki lub awarii. Sprzyja to także utrzymaniu optymalnej wydajności instalacji przy takich samych kosztach i zużyciu energii. Czyszczenie urządzeń ma wpływ na wydłużenie żywotności, a także zachowaniu bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy.

Podstawowe czynności podczas przeglądu

Najważniejszym jest zapewnienie czystości sprzętu: filtrów, wymienników ciepła poprzez odgrzybianie i dezynfekcji. Przeglądy klimatyzacji powinny odbywać się regularnie i składać się z poniższych czynności:

  • kontrola filtra, czyszczenie z dezynfekcją lub wymiana jednorazowego elementu,
  • czyszczenie, dezynfekcja jednostki wewnętrznej, zapewnienie drożności systemu,
  • sprawdzenie stanu wentylatora, w szczególności bębna,
  • obmycie obudowy,
  • przegląd jednostki zewnętrznej, wymiennika,
  • zbadanie wydajności, optymalizacja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serwis – nasze porady

Warto przeprowadzać przegląd raz na pół roku, zwłaszcza gdy korzystasz z systemu chłodzącego w większym budynku użyteczności publicznej w sposób intensywny. Jeśli otoczenie, w którym pracuje urządzenie jest dość zanieczyszczone, rozważ jeszcze częstsze kontrole, by sprzęt zawsze był czysty. Może dzięki temu efektywnie działać, kiedy tego potrzebujesz i w sposób, jakiego oczekujesz. Dbanie o urządzenie pozwala na dłuższe i zdrowsze korzystanie z niego.

Skontaktuj się