Wymiana bezpieczników i skrzynek

Nowoczesne rozwiązania pomagają uchronić wszelkie urządzenia przed skutkami przepięć czy zwarć lepiej niż te stosowane przez ostatnie dziesięciolecia.

Warto zastąpić tradycyjne „korki" specjalnymi wyłącznikami znajdującymi się w rozdzielnicy, by skuteczniej ochronić się przed skutkami przepływu prądu o zbyt dużym natężeniu.

Dlaczego należy dokonać wymiany?

Nadal w wielu polskich mieszkaniach i domach korzysta się z niebezpiecznych układów TN-C. Przestarzałe „korki” niestety nie zabezpieczają nas dostatecznie przed porażeniami. Większą ochronę zapewniają nowocześniejsze wyłączniki nadprądowe i różnicowo-prądowe. Automatyczne bezpieczniki w sytuacji zbyt silnego natężenia wyłączają się, a nie przepalają, dzięki czemu nie musimy posiadać sztuk zamiennych, wystarczy ponownie je włączyć. Są one bardzo trwałe - prąd znamionowy jest utrzymywany nawet, kiedy bezpieczniki już wielokrotnie były użyte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowoczesne rozdzielnice

Wymiana tablicy elektrycznej ze starej na nową powinna wiązać się z wymianą całej instalacji i doborem odpowiednich przewodów i zabezpieczeń nadmiarowo-prądowych i różnicowo-prądowego. Modernizacja zwiększy poziom ochrony instalacji oraz poprawi komfort jej użytkowania. Usuwana jest konieczność zmiany bezpieczników po awarii. Wydzielanie osobnych obwodów uchroni też przed odłączeniem od zasilania pozostałych urządzeń. Nowe rozdzielnice mogą być wykonane z metalu lub z plastiku. Najczęściej montuje się je na ścianie lub umieszcza we wnęce i zamyka białymi lub przeszklonymi drzwiczkami.

Skontaktuj się